מהו תקשור?

תקשור
זוהי היכולת לקבל מסרים מרפאים עבור עצמנו ועבור העולם הסובב אותנו.
מאיפה באים המסרים הללו? מתוך עצמנו, מהלא מודע. הם תמיד שם, אולם צריך ללמוד את הדרך להגיע אליהם.
איך זה עובד: הלא מודע הוא אותו חלק בנפש המחבר בין עולם המציאות לבין עולם הרוח.את עולם המציאות כולנו מכירים: היומיום והרציונאליות על כל המשתמע מכך.

עולם הרוח מורכב מאותם חלקים שלא ניתנים להסבר רציונאלי. הידע שקשה להסביר את המקור שלו, אינטואיציה, הידיעה הפנימית מהו הדבר הנכון לעשות, היכולת להתעלות מעל עצמנו, תחושות יעוד, ראיית הנולד ועוד. היכולת להביא חלקים אלה לידי ביטוי קשורה לחיבור של כל אחד לנשמה שלו
ולכן, המשמעות של ללמוד לתקשר, היא בעצם לקבל את היכולת להקשיב לנשמה שלנו.

איך מקשיבים לנשמה?
 
הנשמה היא אותו חלק שבנו שהינו בעצם חלק מן הטבע, מכוח היצירה, מן הכוח שיצר ויוצר את העולם בכל רגע נתון, יש המכנים זאת "ניצוץ אלוהי". יסוד זה הינו חלק מהעולם ולכן אינו מתכלה או נפגע על ידי הזמן אלא נבנה ומתפתח יחד עימו, הוא רציף לאורך השנים, הוא היסוד המחבר אותנו אל הנצח.

כאשר אנו מכירים בקיומו של החלק הנצחי הזה, אנו מסוגלים גם להקשיב לו.
הקשבה לנשמה מתאפשרת כאשר אנו חוצים את גבולות ההיגיון הרציונאלי, כאשר מקבלים את חוסר היכולת שלנו להבין ולהסביר כל דבר בצורה רציונאלית ומוכנים ללמוד דרך כלים אחרים של דמיון, תחושה ורגש.

תקשור הוא כלי המחבר אותנו אל הלא מודע וכך הוא מעצים את כוחות הנפש ומאפשר לנו ראיה רב-ממדית של העולם.

בעזרת כלים אלה אנו יכולים להקשיב לא רק לנשמה שלנו, אלא להקשיב להדרכה המגיעה מנשמות אחרות המחוברות אלינו, להקשיב להדרכה הבאה מנשמות קרובות שאינן בחיים ולקבל עזרה ממדריכים רוחניים שונים.

הכלים

התקשור או החיבור אל הלא מודע, נעשה בדרכים רבות:
מדיטציות, פתיחה בקלפי טארוט וקלפים אחרים, דמיון מודרך, הילינג, כתיבה אינטואיטיבית וחלומות.
כל אחד מאיתנו יכול למצוא את הדרך המתאימה לו על מנת לפתח את יכולת ההקשבה הייחודית הזו, היכולת להתחבר אל הלא-מודע ולקבל סיוע והדרכה מעולמו הרוחני, היכולת לחזק ולהעצים את כוחות הנפש ולהרחיב את אופן ההסתכלות על העולם.