טיפול רוחני

טיפול רוחני קורס לטיפול רוחני מהווה נדבך משמעותי וחשוב במסגרת הכשרתו של המטפל ההוליסטי.

מטרת הקורס היא ללמד את המטפל לחפש את המשמעות הרוחנית של הכלים איתם הוא עובד, על מנת לתת להם את הממד הנוסף, המאפשר להם ראיה רוחנית רחבה ועמוקה יותר. 

מהו טיפול רוחני?

טיפול רוחני הוא טיפול המתייחס אל הרבדים השונים המרכיבים אותנו: גוף, נפש, אנרגיה ונשמה. הטיפול הרוחני מאפשר הקשבה ותקשורת בין רבדים אלה ויצירת אינטגרציה ביניהם. הטיפול הרוחני מתייחס לחיים כמסע שאותו עוברת הנשמה  דרך החיבור אל הגוף ומחפש את המשמעות האישית של האדם במסע הזה.

כאשר אדם יכול להעניק משמעות לדרך בה הוא הולך קל לו יותר ללכת בה.

מיהו המטפל הרוחני?

המטפל הרוחני פועל כמקשר בין ארבעת החלקים המרכיבים את האדם – גוף, נפש, אנרגיה ונשמה.

המטפל הרוחני מלמד את האדם להתבונן על חייו בכללותם- במבט של 360 מעלות, על מנת להבין ולחוות את ההשפעה והמשמעות של כל סימפטום, בין אם הוא  פיזי, רגשי, מחשבתי, אנרגטי - על חייו, בריאותו והתנהגותו.

המטפל הרוחני מחפש יחד עם המטופל את המשמעות לסבל, לקושי ולשאר הסימפטומים שמעלה המטופל ועוזר  למטופל להתחבר למוטיבציה הפנימית שלו, כחלק מתהליך השינוי והריפוי.
  red-title2
הקורס בטיפול רוחני נותן תמונה רחבה ועמוקה של הנפש על ידי מפגש עם תפיסות רוחניות ושמאניות שונות וכן התבוננות פסיכולוגית דרך הפסיכולוגיה היונגיאנית.

הקורס מלמד דרכי עבודה שונות של הטיפול הרוחני:

- מדיטציה

- תקשור

- חיבור לטבע

- הקשבה עמוקה

- עבודה עם מנטרות

- עבודה עם הארכיטיפים היונגיאניים

- עבודה עם סמלים רוחניים

- עבודה עם סמלים מן הטבע

- עבודה עם כוח המחשבה

- עבודה עם תדרים אנרגטיים

- הקשבה לחלומות ועוד.

כמו כן, שילוב שיטות ריפוי שונות מהרפואה הטבעית עם דרך העבודה הרוחנית.

הקורס כולל סטאג' מודרך לטיפול רוחני.

הקורס מתאים למטפלים ברפואה טבעית ומטפלים רגשיים שונים הרוצים להעמיק ולהוסיף את הממד הרוחני לדרך עבודתם וכן לכל אחד המעוניין לפגוש את הדרך של הטיפול הרוחני כמקור של תמיכה פנימית וטיפול עצמי.משך הקורס: 30 מפגשים של 4 שעות.