ביום בו החלטתי שאני רוצה ללמוד טארוט התקשרה אלי בחורה בשם איריס, אותה לא הכרתי, והודיעה לי שהיא מורה לטארוט והציעה לי להצטרף לקבוצה. כך הטארוט עובדים: מחברים בין הלא מודע לבין המציאות.
קלפי הטארוט הם מערכת של סמלים ויזואליים שמקורותיה לפי האגדה במצריים העתיקה. מערכת סמלים זו יכולה דרך המפגש איתה לקשר אותנו עם החלקים הלא מודעים בנפש ודרכם לשאוב מידע על עצמינו. הסמלים שבטארוט מתחברים לכל תחומי החיים ומדברים על נושאים רבים ומגוונים, החל מענייני היומיום וכלה בתהליך הרוחני שעוברת נפש האדם. סמלים אלה כאשר הם מופיעים הם כמו חלום שיש לפענח כיוון שהם תוצר של בחירה לא מודעת לחלוטין והם גם מגיעים למקומות עמוקים ויכולים לספק לנו מידע רב על השואל.

זוהי קריאה בטארוט. אם כך מהי קריאה טיפולית ומה ההבדל בינה לבין קריאה רגילה?

בתוך הלא מודע שלנו קיימים חלקים רבים: חלקים של צל, פחדים, תשוקות , חלקים של פנטסיות ושאיפות וכן חלקים של ידע עמוק ומקיף על חיינו. בלא מודע קיימים חלקים נוספים והם החלקים המרפאים. כוחות מאזנים המכוונים את את הנפש לבניה, לימוד, הכלה וקבלה עצמית. והם כמובן אלה המתמודדים עם כוחות הצל.

בקריאה הטיפולית כאשר אנו פותחים את הקלפים אנו בעצם מכוונים לקבל את הידע שהטארוט מביא לנו מול החלקים המרפאים שבנפש. אנו מתחברים בקריאה אל המרפא והמאזן הפנימי שיש לכל אחד מאיתנו ומבקשים ממנו עזרה. מבקשים שישלח לנו מידע שיעזור לנו להתמודד עם הבעיות הניצבות בפנינו יאיר לנו מקומות של עוצמה בתוכנו ויכוון אותנו כמו מצפן פנימי לכיוון הנכון לנו ביותר.

כאשר אנו מתלבטים בנושא מקצועי למשל, מצד אחד עומדת הבחירה הקלה, המתבקשת והבטוחה. לעומתה מופיעה הבחירה של החזון האישי שלנו, בחירה הדורשת מאיתנו תעוזה, אומץ וביטחון עצמי. הקלפים ידגישו את הסיבות לבחור בבחירה המאתגרת, אם זו הנכונה, יסבירו לנו מי מה נובעים הפחדים ללכת בה ואף יציעו לנו כלים על מנת להתמודד עם הפחדים האלה.

הפתרונות פעמים רבות הם לא פשוטים וקלים ומחייבים אותנו לשינויים, לאמת עמוקה ולפרידה מהדחקות אבל המרפא הפנימי שולח לנו מפה כדאי שנוכל לצאת מהמבוכים שנכנסנו לתוכם.

ולכן הקריאה הטיפולית תמיד תציף ותעלה את הבעיה העיקרית איתה אנחנו מתמודדים עכשיו ותמיד תהיה ממוקדת אל המשימה איתה אנו מתמודדים. הקריאה תחבר אותנו עם הקשיים העמוקים שלנו, עם טראומות המשפיעות על חיינו כמו גם עם הפתרונות שמביאה הנפש כדי לאזן את עצמה ולהתמודד.
הקריאה הטיפולית היא קריאה תהליכית שבה בהדרגה מקריאה לקריאה אנו יכולים להעמיק ולחדור לליבו של הנושא איתו אנו מתמודדים. העבודה עם הקלפים תוכל גם ללוות את השואל לאורך זמן ובכל פעם להבין את השלב בו הוא נמצא עכשיו ולדייק אותו.

ההבדלים בין קריאה טיפולית וקריאה רגילה מתבטאים בכך שבקריאה רגילה הדבר המעניין אותנו ביותר הוא כמות הידע שאנו יכולים לדעת על השואל גם אם ידע זה אינו ממוקד ואינו רלוונטי לנו. ואילו בקריאה הטיפולית אנו מתמקדים בחיפוש ובהבנה של הכוחות העומדים לרשותנו ומאפשרים לנו להתמודד עם החיים והידע שיעלה בפתיחה יהיה תמיד רלוונטי לשאלה הפנימית הבוערת לנו ויעזור לנו למצוא לה הסבר ואופן התמודדות.